2020 Middle School League

2020 Middle School League Schedule

Wednesday, November 11

5:30-6:55 time slot

 

Gold Pool 
1 Djibouti
2 Brazil
3 England
4 Argentina
5 USA
6 Fiji

 

Start End Court # 1 Score Court # 2 Score Court # 3 Score
5:35 5:49 1 vs 6 2 vs 3 4 vs 5
5:51 6:05 2 vs 4 1 vs 5 3 vs 6
6:07 6:21 1 vs 3 2 vs 5 4 vs 6
6:23 6:37 2 vs 6 3 vs 5 1 vs 4
6:39 6:53 1 vs 2 3 vs 4 5 vs 6

 

6:30-8:00 time slot

 

Silver Pool
7 Ireland
8 Madagascar
9 Australia
10 Italy
11 Greece
12 Dominican Republic

 

Start End Court # 1 Score Court # 2 Score Court # 3 Score
7:05 7:20 7 vs 12 8 vs 9 10 vs 11
7:22 7:37 8 vs 10 7 vs 11 9 vs 12
7:39 7:54 7 vs 9 8 vs 11 10 vs 12
7:56 8:11 8 vs 12 9 vs 11 7 vs 10
8:13 8:28 7 vs 8 9 vs 10 11 vs 12

 

2020 Middle School League Rosters

Wednesday Oct. 21st will be a practice night for the teams.  The rest of the dates will be all games!  We will post game times here as soon as the schedule is ready.

Team 1-Fiji
Katherine Penning
Aliya Williams
Addi Huffman
Emma Reelman
Kiley Homrich
Megan Griffin
Cecelia Gappa
Liliana Anguiano
Ava Beishuizen
*10/21 practice 7:00-8:30pm

 

 

Team 2-Italy
Bella Fogus
Sidney Shepherd
Maddie Keefe
Lydia McEachen
Audrey Marine
Casey Ireland
Mairyn Peterson
Danika Johnson
Megan LaTrea
*practice 10/21 7:00-8:30

 

Team 3-Brazil
Gracelynn Olsen
Jillian Swierbut
Emma Lamphere
Carlee Bowen
Alyssa Ellison
Aubree Gillette
Delaney Farrington
Jennifer Weiss
Jayla Rosel
*practice 10/21 7:00-8:30

 

Team 4-Madagascar
Isolde Deal
Shae Woodruff
Jaelyn Sundberg
Avery Kuhlman
Brea Dephouse
Kendal Benson
Chelsea Leenhouts
Elena Reister
Ava Williams
*practice 10/21 7:00-8:30

 

Team 5-England
Jordan Netcott
Maizie Collins
Maryn Klotz
Mackenzie Gleason
Maddie Baden
Izzy Wuis
Amelia Snelling
Emily Riemersma
Abbey Rogalski
*practice 10/21 7:00-8:30

 

Team 6-USA
Kiera Ketner
Laynie Russell
Maddi Kline
Mattisen Crowley
Hannah Heiss
Brooke Stephenson
Kailyn Schlepp
Hailey Johnsen
Maddie Briggs
*practice 10/21 5:30-7:00

 

Team 7-Ireland
Sadie Haase
Brooklyn Russell
Julie Frymire
Braylin Meyers
Peyton Merrill
Brenna Walker
Cameron Patterson
Ava Fischer
Abbi Stomp
*Practice 10/21 7:00-8:30

 

 

Team 8-Dominican Republic
Kendal Kolberg
Madeline Meigs
Annaleigh Mulder
Abagail Weis
Chayse Brissette
Madison Potts
Isabelle Mast
Abegayl Machinski
Lily Knowlton
*Practice 10/21 5:30-7:00

 

Team 9-Djibouti
Olivia Cushway
Isabelle Sturtevant
Izabella Szotko
Sophia Laug
Zoe Dull
Maddilynn Dyer
Chloe Brainard
Chloe Harig
Kaden Perkins
*Practice 10/21 5:30-7:00

 

Team 10-Australia
Maggie Johnson
Amelia Coffin
Kasey Rasch
Ellory Horness
Selah Kobylak
Ellie Cavalier
Alissa Klopp
Aubree Wilks
Abbie Finkler
*Practice 10/21 5:30-7:00

 

Team 11-Greece
Madison Snyder
Ella Siembida
Grace Darke
Ruby Belmonte
Kendra Hylland
Madelyn Rumsey
Abby Buikema
Olivia Kennert
Madelyn Ross
*Practice 10/21 5:30-7:00

 

Team 12-Argentina
Tara Sweet
Mylee Mineni
Emily Hylant
Goldie Shaw
Aubrey Llewellyn
Brooke St.George
Reagan Cedearquist
Mikayla Boelkins
Kendalynn Gangwer
*Practice 10/21 5:30-7:00